Україна просить ЄС профінансувати встановлення очисних споруд на вугільних ТЕС

19:26, 21 травня 2015
Зменшення викидів
355 0

Україна веде переговори з Європейським Союзом про надання Києву фінансових ресурсів, необхідних для реалізації проекту переобладнання вітчизняних вугільних теплоелектростанцій та встановлення на них очисних споруд.

Украина просит помочь с очисткой дыма ТЭС

Про це сказав УНІАН міністр екології та природних ресурсів України Ігор Шевченко.

Установка очисних споруд на період до 2017 року є зобов'язанням України перед ЄС.

«Робота за цим проектом ведеться дуже активно. Ми вже профінансували частину робіт на Трипільській станції – однією з перших (де будуть встановлені очисні фільтри – УНІАН). Але в Україні немає коштів, щоб повністю виконати і встановити обладнання, - сказав міністр. – І зараз ведуться переговори про надання допомоги. Ми сподіваємося, що переговори будуть успішними, і ми виконаємо зобов'язання. Встигнемо до 2017 року».

Читайте такожУкраїна може відмовитися від переведення ТЕС на газове вугілляДовідка УНІАН. Близько 60% електроенергії, що виробляється в Україні, генерують атомні електростанції. Решта 40% - теплоелектростанції шляхом спалювання газу і вугілля, а також гідроелектростанції і «зелена» енергетика. В Україні працюють 14 теплоелектростанцій, з яких половина працює на вугіллі-антрациті, половина на газовому вугіллі. До 2017 року Україна зобов'язалася виконати екологічні вимоги ЄС і встановити на ТЕС спеціальні вугільні фільтри, що дозволяють знижувати шкідливі викиди в атмосферу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter