Уряд підтримав проект з вдосконалення захоронення радіоактивних відходів

17:56, 15 лютого 2017
Ядерні відходи
90 0

Під час засідання Кабінету Міністрів України Урядом було ухвалено рішення щодо внесення змін до проекту ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань поводження з радіоактивними відходами».

antikor.com.ua

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак впевнений, що підтримка  проекту закону дасть  можливість у десять разів зменшити  вартість захоронення радіоактивних відходів на території України, повідомляє прес-служба відомства.

Читайте такожМінекології представило перший варіант стратегії поводження з відходами

За словами Остапа Семерака, внаслідок  Чорнобильської катастрофи на території України утворилась велика кількість радіоактивних відходів, які потребують перезахоронення  і несуть екологічну загрозу для життя та здоров’я людей.

«Для захоронення всіх наявних у країні радіоактивних відходів, з яких 98% - чорнобильського походження, відповідно до чинного законодавства необхідно фінансування в обсязі близько 750 млрд. гривень. Зрозуміло, що на даний момент забезпечити відповідне фінансування вкрай складно. Тому було розроблено проект закону, яким пропонується вдосконалити систему класифікації радіоактивних відходів в Україні»,- зазначив Міністр.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter