Вівторок,
17 жовтня 2017
Наші спільноти

Радіаційний фон навколо ЧАЕС впав у два рази завдяки встановленій Арці

Насування Арки нового безпечного конфайменту позитивно вплинуло на безпеку об'єкта "Укриття" ЧАЕС, про це повідомив заступник технічного директора по об'єкту "Укриття" Сергій Кондратенко.

Насування дозволила виключити попадання атмосферних опадів всередину об'єкта
Насування дозволило виключити попадання атмосферних опадів всередину об'єкта «Укриття» / Фото Сергій Петровський

«Хоч до завершення будівництва нового безпечного конфайнмента та введення систем в проектний режим залишається ще рік, насування Арки вже вплинуло на поточну безпеку об'єкта «Укриття». Після установки НБК в проектне положення потужність дози навколо Арки знизилася більш ніж у два рази. Це свідчить про підвищення безпеки на майданчику», - цитує Кондратенка прес-служба ЧАЕС.

Що ми знаємо про Арку для Чорнобиля: важча за Ейфелеву вежу і може заховати Статую Свободи (фото, відео)

Крім того, за словами Кондратенка, насування дозволило виключити попадання атмосферних опадів всередину об'єкта «Укриття», що раніше було основним чинником деградації будівельних конструкцій об'єкта, перенесення радіоактивних речовин як всередині об'єкта, так і за його межі.

Також важливим фактором в частині підвищення безпеки «Укриття» є відсутність снігового і вітрового навантаження на його конструкції, оскільки всі вони зараз надійно закриті Аркою.

Нагадаємо, 29 листопада 2016 року Чорнобильський реактор накрили унікальним саркофагом, вартість якого склала 1,5 мільярда.

Теги: ЧАЕС, саркофаг

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку