Що ми знаємо про Арку для Чорнобиля: важча за Ейфелеву вежу і може заховати Статую Свободи (фото, відео)

14:19, 29 листопада 2016
Ядерні відходи
1095 0

Четвертий блок Чорнобильської АЕС з сьогоднішнього дня, 29 листопада 2016 року, закритий надійним конфайнментом.

REUTERS

Його створення тривало без малого десять років силами фахівців міжнародного консорціуму "NOVARKA" на кошти понад 40 держав і організацій-донорів.

Спочатку проект зведення Арки планували втілити до 2012-2013 років, однак терміни довелося перенести через відсутність коштів.

Довжина Арки становить 165 метрів, її висота – 110 метрів. Вага споруди понад 36 тисяч тонн. Проектний термін експлуатації НБК - 100 років. Процес тотального виведення ЧАЕС з експлуатації розрахований на термін до 2064 року. За словами голови департаменту ядерної безпеки Європейського банку реконструкції і розвитку Вінса Новака, точна контрактна вартість проекту – 1, 424 мільярди євро.

Читайте такожКитай збудує у Чорнобилі сонячну електростанцію

Конструкція є унікальною. Її проліт з півночі на південь становить 257,4 м, висота – 108,39 м, довжина – 150 м, безліч допоміжних систем, технологічний корпус з ділянками дезактивації, фрагментації і упаковки, саншлюзи і майстерні. Втілення проекту стало можливим завдяки величезним фінансовим вливанням всієї світової спільноти.

Як зазначив президент України Петро Порошенко під час урочистої процедури завершення насування арки, це найбільша у світі рухома конструкція і вона  гарантує 100 років радіаційної безпеки.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 29 листопада, завершено насування арки, що накриває четвертий енергоблок Чорнобильської атомної електростанці.

Відео: українська служба "DW"

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter