Швейцарія проводить референдум про дострокове закриття АЕС

09:45, 27 листопада 2016
Ядерні відходи
614 0

Якщо більшість швейцарців підтримають пропозицію партії "зелених", то країна повністю відмовиться від атомної енергетики вже з 2029 року.

Ілюстрація REUTERS

У Швейцарії в неділю проходить референдум про обмеження терміну експлуатації атомних електростанцій 45 роками.

Читайте такожВ Японії частини ядерних реакторів хочуть закопувати на глибину 70 метрів

Якщо більшість швейцарців підтримають пропозицію партії "зелених", то країна повністю відмовиться від атомної енергетики вже з 2029 року, повідомляє Російська служба Бі-бі-сі.

Три найстарші з п'яти нині працюючих АЕС будуть в цьому випадку закриті вже наступного року, ще одна в 2024 році і остання - в 2029 році.

Зараз на ці п'ять станцій сукупно припадає близько 40 відсотків електроенергії, яку виробляють у країні.

Опитування громадської думки показують невелику перевагу тих, хто схвалює ініціативу "зелених".

Противники цієї ідеї вказують, що Швейцарія не зможе так швидко перейти на відновлювані джерела електроенергії і їй доведеться експортувати електрику з сусідніх країн.

"Якщо говорити конкретно, то це означає, що у 2017 році ми втратимо третину тієї електроенергії, яку нам дають АЕС. А це стільки, скільки в середньому щорічно споживає електрики половина домогосподарств Швейцарії", - заявляє один з критиків пропозиції член Федеральної ради Швейцарії Дідьє Буркхальтер.

Раніше уряд країни ухвалив план розвитку енергетики до 2050 року, в рамках якого вирішено не будувати більше нові АЕС, а поступово переходити на енергію вітру, сонця та біопаливо.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter