У Болгарії побудують сховище радіоактивних відходів вартістю понад 80 мільйонів євро

18:03, 11 липня 2016
Ядерні відходи
97 0

У Болгарії уклали угоду про будівництво сховища радіоактивних відходів з чотирьох енергоблоків болгарської АЕС "Козлодуй", що виводяться з експлуатації.

Фото seogan.ru

Угоду про будівництво підписали Nukem Technologies (німецька інжинірингова компанія, що належить структурам російської держкорпорації "Росатом") і ще чотири болгарські компанії, передає РИА Новости.

Вартість будівництва першої черги сховища складе 72 мільйони євро, це будуть гроші фонду з підтримки виведення з експлуатації АЕС "Козлодуй", керованого Європейським банком реконструкції та розвитку. Початок будівництва першої черги заплановано на 2021 рік.

Читайте такожДержатомрегулювання: Російська пропаганда намагається злякати українців фейками про "ядерний могильник"

АЕС "Козлодуй" була побудована за активної участі СРСР і введена в експлуатацію в 1974 році. Вона є однією з найбільших у східній Європі, але в 2006 році Болгарія в рамках виконання вимог про вступ в Євросоюз була змушена закрити перші чотири блоки цієї станції, на яких працювали реактори ВВЕР-440. Для виведення з експлуатації цих блоків треба в числі іншого вирішити питання зі зберіганням радіоактивних відходів.

Зараз на станції працюють п'ятий і шостий блоки з реакторами ВВЕР-1000 встановленою електричною потужністю 1000 МВт кожен.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter