Японія скасує евакуаційний статус більшості зон префектури Фукусіма до 2017 року

09:25, 12 червня 2015
Ядерні відходи
128 0

У свої будинки зможуть повернутися близько 54,8 тис. осіб - це приблизно 70% від загального числа біженців, вимушених вже п'ятий рік розміщуватися у тимчасових помешканнях.

REUTERS

Уряд Японії ухвалив рішення до кінця 2016 фінансового року (завершується 31 березня 2017 року) скасувати евакуаційний статус більшості особливих зон префектури Фукусіма, створених після першого в історії країни інциденту на АЕС "Фукусіма-1" в 2011 році. Таке рішення міститься в затвердженому оновленому плані дій щодо станції, повідомляє ТАСС.

У плані також підкреслюється, що уряд країни надасть фінансову підтримку фукусімському бізнесу, який зазнав серйозних втрат через аварію в 2011 році. Після скасування евакуаційного статусу більшості зон префектури в свої будинки зможуть повернутися близько 54,8 тис. осіб - це приблизно 70% від загального числа біженців, вимушених вже п'ятий рік розміщуватися у тимчасових помешканнях.

Незважаючи на такі наміри уряду, невідомо, чи погодяться повертатися в свої рідні домівки місцеві жителі, які серйозно побоюються загрози радіоактивного випромінювання від аварійної станції. Затверджений план також не вказує терміни, коли в префектурі будуть повністю скасовані всі евакуаційні зони.

Аварія на АЕС "Фукусіма-1" сталася навесні 2011 року після того, як потужне цунамі, що обрушилося на станцію, вивело з ладу системи живлення і охолодження трьох реакторів.

Читайте такожВилучення розплавленого ядерного палива з реакторів "Фукусіми-1" може бути відкладено на 2-3 роки

Це призвело до розплавлення ядерного палива, яке знаходилося в них, вибухів водню, викидів значної кількості радіоактивних речовин і забруднення прилеглих районів.

Незабаром після інциденту на АЕС близько 14,7 тис. жителів префектури Фукусіма подали колективну заяву з вимогою покарати екс-прем'єра, чиновників і менеджерів компанії-оператора АЕС.

Їх звинувачували у злочинній недбалості, в недостатній підготовці АЕС "Фукусіма-1" до потужного землетрусу та цунамі. На думку жителів префектури, саме це призвело до радіоактивного зараження великої території, евакуації населення, великого матеріального збитку та смерті потерпілих.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter