Четвер,
17 серпня 2017
Наші спільноти

На "Фукусімі" створять стіну вічної мерзлоти площею 1,5 кілометра

Шар вічної мерзлоти має ізолювати зону енергоблоків від частини території станції, що примикає до океану.

REUTERS
REUTERS

На території японської аварійної АЕС "Фукусіма-1" в четвер розпочалося випробування системи, яка створить шар штучної вічної мерзлоти, покликаний перешкоджати потраплянню радіоактивних ґрунтових вод в океан, повідомила японська компанія-оператор Tokyo Electric Power (TEPCO), передає ТАСС.

На створення цієї системи у фахівців TEPCO пішло більше 10 місяців - загальна площа передбачуваного шару вічної мерзлоти має становити 1,5 км. В разі успіху, його буде прокладено під будівлями чотирьох енергоблоків - працівники столичної енергокомпанії пробурили вертикальні шахти глибиною 30 метрів, в які були вставлені труби. Саме ними TEPCO розпочала закачування особливої охолоджуючої рідини. Розраховується, що її дія має створити в ґрунті стіну вічної мерзлоти, яка ізолює зону енергоблоків від частини території станції, що примикає до океану. На будівництво системи пішло близько 34,5 млрд ієн ($289,9 млн).

BBC: Робот відзняв "нутрощі" аварійного реактора (відео)

Проблема витоків радіоактивної води залишається головною на аварійній японській станції. У даний час обсяги накопиченої радіоактивної рідини на "Фукусімі-1" збільшуються приблизно на 350 тонн щодня за рахунок припливу ґрунтових вод. При цьому в наземних цистернах вже зберігається понад 240 тис. тонн рідини. Незважаючи на старання працівників TEPCO, на станції періодично відбуваються витоки цієї високорадіоактивної води - трапляються і попадання рідини до океану.

Нагадаємо, в результаті аварії на АЕС "Фукусіма-1" 11 березня 2011 року сталося розплавлення ядерного палива в трьох реакторах. Великі території в Японії зазнали забруднення радіоактивними речовинами. З району розташування станції довелося евакуювати понад 80 тис. осіб.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку