Середа,
23 серпня 2017
Наші спільноти

Укриття для 4-го енергоблоку ЧАЕС добудують до 2018 року - головний інженер

Будівництво нового безпечного конфайнменту для четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС відбувається відповідно до графіка і має завершитися до 30 листопада 2017 року.

Фото УНИАН
Нове укриття для 4-го енергоблоку ЧАЕС мають добудувати до 30 листопада 2017 року / Фото УНІАН

Як передає кореспондент УНІАН, про це сказав журналістам головний інженер проекту «Укриття» Володимир Каштанов.

«Хід реалізації проекту відслідковується, і ми поки що не бачимо будь-яких відхилень від наміченої дати», - сказав Каштанов.

За його словами, після встановлення конфайнменту над четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС необхідно буде розібрати старі конструкції та розробити технологію вилучення ядерного палива. Причому Каштанов зазначив, що стратегія демонтажу вироблена, але етап проектування демонтажу не починався через відсутність фінансування.

Загальна площа щілин і дір у саркофагу над ЧАЕС перевищує тисячу квадратних метрів - Толкачов

Водночас головний інженер проекту розповів, що для будівництва конфайнменту було передбачено 1,5 млрд євро, з яких вже використано близько 700-800 млн євро.

Разом з тим, головний інженер проекту другого сухого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП-2) Андрій Савін повідомив, що будівництво сховища має завершитися до кінця 2016 року. За його словами, після проведення експертиз уже побудованого сховища на нього буде перевозитися неушкоджене ядерне паливо з четвертого енергоблока Чорнобильської АЕС.

Раніше УНІАН повідомляв, що гендиректор ЧАЕС наполягає на негайних переговорах про фінанси на закриття станції.

Довідка УНІАН. У вересні 2007 року Чорнобильська АЕС і французький концерн Novarka підписали контракт на будівництво нового безпечного конфайнменту (НБК) над об'єктом «Укриття» Чорнобильської АЕС. Первісна вартість будівництва оцінювалася у 980 млн євро. Однак через 6 років оцінка вартості будівництва об'єкта збільшилася на 500 млн євро.

У кінцевому підсумку влітку 2014 року Асамблея донорів Чорнобильського фонду «Укриття» прийняла рішення збільшити до 650 млн євро додатковий внесок країн-донорів для успішного завершення будівництва огороджувального контуру нового безпечного конфайнменту (торцевих стін) з метою перетворити Чорнобильську атомну електростанцію на безпечний та екологічно стабільний об'єкт.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку