Селяни на Житомирщині перекривали трасу через отруєння річки нечистотами (відео)

13:04, 17 травня 2017
Природні ресурси
228 0

Селяни звинувачують у забрудненні картонно-паперовий комбінат у Хмельницькій області.

Через отруєння стоками річка Хомора стала сіро-білого кольору /

Річку Хомора, на Житомирщині, отруїли стоками. Вода стала сіро-білого кольору, від неї тхне каналізацією, риба - подохла. Місцеві звинувачують у забрудненні картонно-паперовий комбінат на території сусідньої Хмельницької області. На підприємстві усі звинувачення відкидають, йдеться в сюжеті ТСН.

Читайте такожВ отруєнні річок у Північній та Центральній Україні винна місцева влада - голова Держекоінспекції

Жителі прибережних селищ скаржаться на задуху. Із півсотні селян з Першотравенська, Глибочка та Баранівки перекрили дорогу на Хмельниччину. Вимагають аби до них приїхав директор Понінківського картонно-паперового комбінату. Бо саме це підприємство люди звинувачують у забруднені Хомори. 

Директор комбінату, розташованого на Хмельниччині, до селян із Житомирщини їхати не збирається. Телефоном запевняє, річку забруднило не його підприємство. Мовляв, очисні працюють у звичному режимі - не ламалися, і не зупинялися. Однак пускати журналістів ТСН на територію відмовляється.

Чи працюють очисні не можуть перевірити і чиновники. "Ми можемо тільки констатувати факти, на них прокуратура відкриває кримінальне провадження, потім воно передається у Хмельницьку область і Хмельницька область вже повинна довести це розслідування", - розповідає Голова Баранівської РДА Микола Вельчинський.

Від нечистот річки Хомора та Случ потерпають не вперше. Рік тому тут був масовий мор риби, а біля водойм знаходили мертвих бобрів. Є висновки експертів, що річку отруїли промислові стоки, але підприємство, що їх скинуло - так і не знайшли.

Читайте такожНа Житомирщині через забруднення двох річок оголосили надзвичайну ситуацію

Чиновники вмовили людей розблокувати дорогу, пообіцявши, що цього разу джерело забруднення таки виявлять, об'єднавши зусилля фахівців з двох областей.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter