Україна починає страждати від нестачі води - Мінекології

07:44, 28 березня 2017
Природні ресурси
2602 0

Це пов’язано із вирубкою лісів, недбалістю промислових підприємств щодо водоймищ.

Ілюстрація / REUTERS

Україна, фактично, починає страждати від браку води. Протягом останніх років в Україні рівень наповнення річок становить 20% від необхідного стандарту. Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак в ефірі телеканалу ZIK.

Читайте такожАвдіївка досі залишається без води та світла

«Сьогодні в Україні не залишилося жодного озера чи річки, де б якість води була на рівні першого класу. Так, минулого літа я кожного ранку прокидався і з жахом переглядав новини, чи не почався мор риби ще в якійсь річці», – каже міністр.

Семерак відзначає, що жодне підприємство в Україні не понесло покарання за недбале ставлення до природних ресурсів. Це пов’язано зі слабким українським законодавством, згідно з яким за таке поводження з природою передбачена тільки адміністративна, а не кримінальна відповідальність.

«Разом із Генпрокуратурою Мінекології напрацювало зміни саме до кримінального законодавства, яке передбачає підвищену відповідальність за шкоду природі. Однак в грудні минулого року парламент в дуже швидкому режимі приймає закон, який забороняє у 2017 році будь-які перевірки, зокрема і екологічні. Відтак, наразі Міністерство природи фактично опинилося під мораторієм проведення перевірок», – підсумував Остап Семерак.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter