Вівторок,
17 жовтня 2017
Наші спільноти

У льоду на Київському водосховищі прорубали понад тисячу лунок, щоб урятувати рибу від задухи (фото)

Перегороджені греблями водосховища на Дніпрі не збагачуються, як раніше, киснем за рахунок припливу "свіжої води". Лід товстішає, кількість розчиненого у воді кисню зменшується. Рибі загрожує смерть від задухи.

На київському водосховищі рятували рибу / Асоціація рибалок
На київському водосховищі рятували рибу / Асоціація рибалок

На Київському водосховищі для попередження масового замору риби провели масштабну акцію "Ковток повітря". Про це повідомили в Українській асоціації рибалок.

Держрибагентство відповіло на заяву екологів про те, що "Азовське море згубила безвідповідальність"

Щоб уберегти рибу від загибелі, Державне агентство рибного господарства України і громадськість ініціювали створення при обласних державних адміністраціях штабів, куди повинні стікатися відомості з усіх водойм країни про виміри: товщини льоду, температури води, кількості розчиненого у воді кисню, рівня води у водосховищах. 

Наразі в зимувальних ямах кількість кисню у воді знаходиться в межах норми. Але через товщину льоду на мілководних ділянках його рівень впав істотно. Тому було вирішено провести всеукраїнську акцію, аби не допустити виникнення явищ замору.

Меліоративні заходи вже розпочато в Запоріжжі (Каховське водосховище), дельті Дніпра - у Херсоні, Кременчуцькому водосховищі в районі Сулинського заказника. Найближчим часом вони почнуться на Канівському водосховищі, Кременчуцькому - в Черкасах, Світловодську, Кременчуку, а також у Дніпропетровську.

На київському водосховищі рятували рибу / Асоціація рибалокАсоціація рибалок
На київському водосховищі рятували рибу / Асоціація рибалок

"Можна до безкінечності "сидячи на дивані" говорити, що наступив складний період під засніженим льодом для риби, обурюватися бездіяльністю державних структур ... А можна засукавши рукава, взяти пешню або льодоруб і вийти на лід, просвердлити кожному з нас кілька десятків лунок", - сказав під час однієї з таких акцій глава Асоціації рибалок України Олександр Чистяков.

Акція відбулась на двох ділянках Київського водосховища: на правому березі в районі села Сухолуччя, і на лівому березі біля рибстану села Лебедівка.

На Київському водосховищі в районі села Лебедівка на лід вийшло більше двох сотень людей. Заревіли бензопили і бензобури - закипіла робота. На мотосанях підвозили снопи осоки. Більш ніж тисяча лунок, десятки ополонок зі вставленими в них пучками осоки покрили гладь водосховища. Осоку вставляють в лунки для того щоб вони не замерзали, крім того, через її пористу структуру буде забезпечений доступ кисню в воду.

У лунки вставляли осоку / Асоціація рибалок
У лунки вставляли осоку / Асоціація рибалок

У заході взяли участь представники ДСНС України в Київській області, іхтіологи рибоохорони, співробітники Держводагентства, Держекоінспекції та Інституту гідробіології НАН України, які робили заміряли кількість кисню, у воді, також вимірювали її температуру. Під час акції зробили понад тисячу лунок і вирізали десятки ополонок.

Теги: водосховище, риба, ополонка

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку