У США республіканці затвердили скасування правила, яке ввів Обама для захисту річок

15:02, 03 лютого 2017
Природні ресурси
225 0

Сенат Конгресу США на засіданні ухвалив спільну резолюцію з вимогою скасувати правило, яке забороняє видобувним компаніям зливати свої відходи в річки і канали, поруч з якими розташовані шахти.

Конгрес США / REUTERS

За дане рішення проголосували 54 члени палати, 45 виступили проти, передає ТАСС.

Читайте такожВ отруєнні річок у Північній та Центральній Україні винна місцева влада - голова Держекоінспекції

Мова йде про заборону, введену в грудні 2016 року екс-президентом Сполучених Штатів Бараком Обамою. Попередня адміністрація вважала, що видобувні компанії не повинні шкодити екології того району, де ведеться розробка корисних копалин. У зв'язку з цим, згідно з правилом, навколо водойм вводилася захисна зона в 30 метрів. Більш того, компанії повинні були відновити вже забруднені річки.

Однак, на думку контролюючих Конгрес республіканців, таке регулювання могло призвести до втрати робочих місць, крім того, воно не відповідало багатьом місцевим законам. В результаті на Капітолійському пагорбі була представлена спільна резолюція, згідно з текстом якої введене Обамою правило "не повинно мати сили і застосовуватися". У середу вона була прийнята Палатою представників (228 голосів "за", 194 "проти"), а потім за неї проголосував Сенат. Тепер резолюція ляже на стіл президента США Дональда Трампа, який, як очікується, її підпише.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter