Рада відхилила важливий законопроект про стратегічну екологічну оцінку

18:40, 17 січня 2017
Природні ресурси
278

Верховна Рада відхилила ветований президентом законопроект, який передбачає обов'язок органів влади планувати на тривалу перспективу можливий вплив на навколишнє середовище рішень щодо стратегії розвитку регіону, створення підприємств, особливо тих, які видобувають корисні копалини.

Глава мінекології звернувся до нардепів із проханням відправити документ на доопрацювання / Фото УНІАН

За направлення законопроекту №3259 «Про стратегічну екологічну оцінку» в комітет на доопрацювання до повторного другого читання проголосував 201 народний депутат при необхідному мінімумі в 226 голосів.

Наступні пропозиції спікера Андрія Парубія про повернення до голосування за відправлення цього документа на доопрацювання в Комітет Верховної Ради з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС також не знайшли підтримки у депутатів.

У свою чергу, міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак закликав парламент відправити цей законопроект на доопрацювання в профільний комітет ВР, оскільки в разі його неухвалення Україна порушує взяті на себе зобов'язання перед Енергетичним співтовариством.

Читайте такожКабмін закликають розробити програму розвитку українських Карпат

«Просимо направити цей законопроект на доопрацювання... Сьогоднішнє голосування дозволяє зберегти можливість ухвалення цього закону. Проти України вже почалися розслідування Енергетичного співтовариства про невиконання своїх зобов'язань. Ми ратифікували минулого року міжнародну угоду про стратегічну екологічну оцінку, і ми повинні виглядати гідним партнером», - сказав він.

Як повідомляв УНІАН, 4 жовтня 2016 року Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому закон №3259 «Про стратегічну екологічну оцінку».

Раніше ініціатори проекту закону стверджували, що він розроблений з метою адаптації законодавства України до законодавства Євросоюзу. На їхню думку, цей документ дасть можливість організаціям стратегічно планувати місця, на яких можуть розміщуватися промислові об'єкти. Відповідно, це дозволить їм розраховувати наперед усі екологічні ризики, з якими може зіткнутися відповідна територія.

Заступник міністра екології та природних ресурсів із питань євроінтеграції Микола Кузьо заявляв, що міжнародні партнери негативно оцінюють затримку з ухваленням цього та низки інших екологічних законопроектів, які Україна зобов'язалася ухвалити в рамках Угоди про асоціацію та угоди про приєднання до Енергетичного співтовариства.

31 жовтня президент України наклав вето на цей законопроект.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter