У США впала гігантська секвойя із тунелем всередині (фото)

18:46, 09 січня 2017
Природні ресурси
3347 0

Гігантська секвойя з каліфорнійського парку великих дерев Calaveras, знаменита тим, що в ній в 1880 році був зроблений величезний тунель, звалилася 8 січня під час сильної бурі, яка вирувала у штаті.

Діаметр дерева біля основи становив майже 10 м / facebook.com/Calaveras-Big-Trees-State-Park

Про це повідомляє Тасс.

За словами Джоан Олдей, добровільного помічника паркової служби, гігантське дерево знаходилося в поганому стані, і стихія лише прискорила його "загибель".

"Воно ледь трималося, листя зберігалося лише на одній її гілці", - розповіла вона.

Фахівці поки не можуть точно сказати, скільки років було лісовому гіганту, діаметр якого біля основи становив майже 10 м, проте відомо, що вік схожих секвой в цьому парку сягає 1,2 тис. років.

Читайте такожВчені розробили нову методику для дослідження тропічних лісів

Тунель у секвої був прорубаний для того, щоб отримати власну пам'ятку, таку ж як гігантське дерево в Йосемітському національному парку,  яке приваблювало численних туристів завдяки широкому наскрізному отвору в його стовбурі.

В результаті "Калаверас" обійшов "конкурента" і прославився на весь світ: прорубаний в його секвої тунель виявився таким широким, що крізь нього можна було проїхати на возі, а пізніше - на легковому автомобілі. Але цим рекордом дереву була нанесена смертельна рана - воно почало сохнути.

Гігантські секвої є найбільшими в світі деревами: їх висота може досягати 100 метрів при діаметрі стовбура 10-12 м. Вік цих гігантів деколи перевищує 3 тис. років. Секвої, вони ж "мамонтові дерева", надають перевагу вологому повітрю. Найвищі з них виростають в ущелинах і ярах, де часто утворюються тумани.

Фото facebook.com/pages/Calaveras-Big-Trees-State-Park

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter