Україна і Угорщина домовилися спільно протистояти повеням на Закарпатті

16:04, 25 листопада 2016
Природні ресурси
104 1

Україна та Угорщина посилять співпрацю у природоохоронній сфері та вироблять спільний план майбутнього співробітництва. 

Паводок на Тисі / Фото ТСН

Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак за результатами зустрічі з мністром національного розвитку Угорщини  Міклошем Шестаком, передає прес-служба міністерства.

"Ми маємо спільний кордон і спільний інтерес у природоохоронній роботі. Міклош Шестак добре знайомий із проблемами наших прикордонних регіонів. Українська делегація домовилася про вироблення спільного плану співпраці, у якому, зокрема, стануть пріоритетними питання впорядкування водних об’єктів на Закарпатті", - повідомив Семерак.

Читайте такожДикі звірі втекли з вольєрів через негоду на Прикарпатті

Він зазначив, що актуальними залишаються питання посилення співпраці між Україною та Угорщиною щодо удосконалення систем прогнозування та моніторингу паводків, а також можливостей акумулювання паводкового стоку у гірських та рівнинних місцевостях.

"Протягом останніх років, зокрема за фінансової допомоги Угорщини, проводяться роботи з модернізації спільної інформаційно-вимірювальної системи "Тиса", яка призначена для прогнозування паводків та вжиття заходів щодо захисту територій від можливих затоплень. З огляду на це Україна зацікавлена у залученні фахівців та підтримці цього проекту", - зазначив Семерак.

Водночас він підкреслив, що все ж першочерговим напрямком міжнародного співробітництва України з Угорщиною є перехід на європейські стандарти експлуатації і обслуговування прикордонних гідротехнічних споруд, обробка і передача інформації з питань протипаводкового захисту, надзвичайних ситуацій, гідрометеорології, якості прикордонних вод та обліку використання водних ресурсів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter