В Мінекології розповіли, яку територію доведеться рекультивувати після "бурштинових старателів"

12:35, 25 жовтня 2016
Природні ресурси
364 0

В Україні внаслідок незаконного видобутку бурштину, що проводився у Рівненській, Житомирській та Волинській областях, необхідно рекультивувати 2,6 тисячі гектарів землі лісогосподарського призначення. 

Наслідки діяльності бурштинокопачів / Фото УНІАН

Про це повідомляє прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів із посиланням на керівника міністерства Остапа Семерака.

«Сьогодні перед Мінекології стоїть екологічна проблема – рекультивація 2,6 тис. гектарів землі, яка була пошкоджена під час видобутку бурштину без дотримання відповідних норм (природоохоронного законодавства – УНІАН)», – повідомив Семерак.

Читайте такожНескінченна бурштинова історія

За словами міністра, в уряді вже створили робочу групу, яка розробляє проект із рекультивації земель лісового фонду внаслідок незаконного видобутку бурштину.

«Проблема нелегального видобутку бурштину лежить не в законодавстві України, а в неналежному його виконанні. І тут варто говорити про підвищення рівня відповідальності, підвищення штрафів і, відповідно, внесення змін до законодавства в цьому напрямку», – додав Семерак.

Як повідомляв УНІАН, у квітні 2015 року Верховна Рада України ухвалила в першому читанні проект закону «Про видобування та реалізацію бурштину», покликаний сприяти скороченню обсягів незаконного видобутку бурштину.

У середині липня Мінекології повідомило, що відкликає всі дозволи на видобуток бурштину, видані в 2015 році. У відомстві зазначили, що припиняють видачу ліцензій до тих пір, поки не буде розроблено прозорий механізм регулювання діяльності з видобутку та реалізації бурштину.

У лютому 2016 року Мінекології виступило за якнайшвидше посилення відповідальності за нелегальний видобуток бурштину. На думку заступника міністра Світлани Коломієць, право на видобуток бурштину повинні мати не лише державні, але й приватні компанії з якісним обладнанням і технологіями, які завдають мінімальної шкоди природі. При цьому компанії для отримання дозволу на видобуток каменю повинні будуть виконати рекультивацію земель.

Україна займає друге місце в світі за запасами бурштину, при цьому відрізняється найвищим у світі відсотком бурштину ювелірної якості в покладах.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter