Білогірське водосховище в анексованому Криму стрімко міліє - ЗМІ

22:46, 20 жовтня 2016
Природні ресурси
786 0

До середині жовтня пониззя одного з найбільших водосховищ анексованого Росією Криму – Білогірського – обміліло нижче основи греблі.

krymr.com

Як повідомляє Крим.Реалії, на голому дні водосховища спостерігаються скупчення черепашок від вимерлих прісноводних молюсків, що колись населяли водойму і очищали воду. Загибель молюсків сталася внаслідок рекордного зниження рівня води у водосховищі цього і минулого року.

Читайте такожВ окупованому Криму продовжує мілішати Білогірське водосховище

Верхів'я Білогірського водосховища повністю висохло ще у вересні. Там залишилося лише русло річки Біюк-Карасу, в долині якої розміщується водосховище. Процес обміління водосховища продовжується, незважаючи на похолодання і жовтневі дощі.

Підвищена потреба у прісній воді Східного Криму призводить до зневоднення його «водних донорів» – Білогірського і Тайганського водосховищ. Рівень води у водосховищах падає через постійне скидання вод для поповнення Північно-Кримського каналу.

Подібна ситуація з висиханням Білогірського водосховища виникала і минулого року, але набагато пізніше – у грудні.

Річка Біюк-Карасу, що поповнює місцеві Білогірське і Тайганське водосховища, бере початок з найбільшого в Криму джерела Карасу-Баші, яке живиться карстовими водами великого плато Карабі-Яйла. Тому ці водосховища завжди були досить повноводними.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter