Четвер,
22 червня 2017
Наші спільноти

Мінприроди підготувало нову редакцію санітарних правил в лісах України

28 вересня 2016 року Урядовий Комітет з питань економічної, фінансової та правової політики, розвитку паливно-енергетичного комплексу, інфраструктури, оборонної та правоохоронної діяльності розглянув нову редакцію Санітарних правил лісу, яка буде винесена на найближче засідання уряду.

Українські ліси / Фото УНІАН
Українські ліси / Фото УНІАН

За словами міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерак, нові правила удосконалять і підвищать якість санітарно-оздоровчих заходів у лісах та забезпечить прозорість і правомірність рішень проведення у деревостанах відповідних санітарно-оздоровчих заходів, передає прес-служба міністерства.

"Ми отримали проміжну, але ключову перемогу на шляху збереження всіх лісів. Нарешті були представлені та ухвалені на Урядовому комітеті нові Санітарні правила лісу. Цьому рішенню передувала клопітка робота фахівців та громадськості. Довгі дискусії і процес узгодження - завершено. Наступний крок за Кабінетом Міністрів, який має їх ухвалити", - зазначив Семерак.

Держлісагентство планує заборонити суцільні санітарні рубки лісу

Міністр також відзначив, що всі правки та зауваження фахівців Мінприроди враховані.

Згідно нових правил суцільні санітарні рубки будуть заборонені у різних видах заповідників, заказників, національних природних парках, навколо місць гніздування рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, птахів.

Відбір дерев для санітарних рубок у межах природо-заповідного фонду проводитимуться за участю головного природознавця, а на території та об’єктах природно-заповідного за участі посадової особи відповідальної за охорону навколишнього природного середовища підприємств, у віданні яких перебувають такі території та об’єкти.

Мінприроди ініціює підвищення відповідальності за екологічну шкоду

Крім того, у межах природно-заповідного фонду власники лісів, постійні лісокористувачі повинні будуть подавати органу виконавчої влади з питань лісового господарства відповідним територіальним органам Держлісагентства копії матеріалів проектів організацій територій та об’єктів природно-заповідного фонду, що регламентують здійснення заходів з поліпшення санітарного стану лісів та рішення науково-технічної ради установи природно-заповідного фонду про доцільність здійснення таких заходів.

Нові правила заборонятимуть вирубування дуплястих, сухостійних, фаутних дерев, що дасть можливість забезпечити представників фауни природним укриттям.

Як повідомляв УНІАН, раніше Мінприроди зобов’язало керівників нацпарків та заповідників оприлюднювати плани проведення рубок.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку