Держлісагентство планує заборонити суцільні санітарні рубки лісу

19:21, 09 вересня 2016
Природні ресурси
367

Державне агентство лісових ресурсів планує заборонити суцільні санітарні рубки лісу, під виглядом яких порушники часто маскують вирубку деревини для незаконного промислового використання, повідомила прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства з посиланням на тимчасово виконуючу обов'язки голови Держлісагентства Христину Юшкевич.

REUTERS

«Ми терміново зібрали робочу групу, яка розробила зміни до санітарно-оздоровчих заходів у лісах. На сьогодні ми вже пройшли всі етапи узгодження. Планується, що наступного тижня ці правила вже розглядатимуться на урядовому комітеті, після чого їх схвалить Кабінет міністрів України. Таким чином ми жорстко регламентуємо суцільну санітарну рубку й зловживання, пов'язані з цими процесами», - цитує Юшкевич прес-служба.

Згідно з повідомленням, Держлісагенство запропонує Кабміну обмежити підстави для дозволів на проведення санітарних рубок такими випадками, як всихання дерев, буреломи, вітровали та пожежі.

Читайте такожНачальник Держекоінспекції Івано-Франківщини звільнений через знищення лісів Карпат

Юшкевич підкреслила, що 27% лісу в Україні не контролюється Держлісагентством.

«Цей ліс знаходиться в різних відомствах - у сфері підпорядкування Міноборони, Мінприроди, обласних рад. Тому там не діють єдині правила контролю, заготівлі деревини, торгівлі. Але 27% - це досить значна частина лісу, яка дозволяє утворити тіньовий обіг деревини. Для зміни ситуації підготовлено комплексний законопроект, який збільшить відповідальність за порушення у лісовій сфері», - зазначила керівник Держлісагентства.

Як повідомляв УНІАН, у 2015 році в Україні лісова охорона зафіксувала понад 1,7 тис. незаконних рубок, обсяг яких становив 24,1 тис. куб. м, що завдало державі 84,7 млн грн збитків. За порушення Держлісагентство притягло до дисциплінарної відповідальності 1086 посадових осіб і звільнило 108 службовців, у тому числі деяких керівників лісозаготівельних підприємств.

В управлінні Держлісагентства знаходяться 73% лісів країни. Решта лісів належать іншим лісокористувачам, які, за офіційними даними, за рік рубають близько 1,5 млн кубометрів лісу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter