У Дніпро запустять близько 9 мільйонів мальків для очищення води

16:57, 01 вересня 2016
Природні ресурси
572 0

У Дніпропетровській області почали відновлювати екобаланс річки Дніпро.

Фото УНИАН

Зараз департамент екології ОДА розпочав роботу на верхній частині Дніпровського водосховища. Для того щоб покращити стан води, планують запустити в річку майже 9 мільйонів мальків риб, повідомляє 34 телеканал.

«Департамент екології ОДА спільно з науковцями Дніпропетровщини розробили програму по відродженню річки Дніпро. Очистити її русло допоможуть риби. Почнуть з верхньої частини Дніпровського водосховища. Протягом 10 років туди запустять 9 мільйонів мальків риб», - розповів глава регіону Валентин Резніченко.

Читайте такожЗберегти воду: українські водойми потерпають від забруднення

Товстолобик, білий амур, короп, сом, щука і линь. Ці види риб харчуються фітопланктоном і фільтрують воду. Мальків будуть запускати в науково обґрунтованих пропорціях. В цьому році в Дніпро випустять перші 1,2 мільйони мальків риб.

У 2017 році планується запустити 1,5 мільйони мальків, в 2018 — 1,8 мільйонів, в 2021 — 1,3 мільйонів, в 2022 — 1,8 мільйонів, в 2025 - 1,3 мільйонів. Облаштують на Дніпрі і місця для нересту риби.

«На сьогоднішній день встановлено, що катастрофічне порушення екобалансу Дніпра призводить до незадовільного стану води в річці. Перше, що потрібно зробити, - це відновити його за допомогою зариблення. Над проектом з відновлення екобалансу Дніпра працювали кращі вчені Дніпропетровщини», - підкреслив головний еколог області Руслан Стрілець.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter