Неділя,
20 серпня 2017
Наші спільноти

Глава ЮНЕСКО вважає розширення морського заповідника на Гаваях важливим закликом до міжнародного співтовариства

Генеральний директор ЮНЕСКО Ірина Бокова привітала рішення президента Сполучених Штатів Америки Барака Обами про розширення морської охоронної зони "Папаханаумокуакеа"на Гаваях (США).

Фото un.org
Фото un.org

Таким чином, повідомляє прес-служба ООН, цей об'єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО став найбільшим природним заповідником у світі.

"Це рішення є проявом прихильності захисту навколишнього середовища. Воно допоможе поліпшити становище громад, які стикаються з погрозами, викликаними зміною клімату, а також забезпечити захист природних екосистем, від яких залежить наше життя", - заявила Бокова.

Чиновники почали роботу над підвищенням туристичної привабливості природно-заповідного фонду України

Глава ЮНЕСКО сказала, що рішення президента США нагадує про важливу роль океану, його фауни і флори для життя на землі. Воно було прийнято за декілька днів до відкриття Конгресу Міжнародного союзу охорони природи у Гонолулу - столиці штату Гаваї.

"Я розглядаю це рішення як заклик до міжнародного співтовариства продемонструвати повну відданість принципам сталого розвитку і здійсненню Паризької угоди по клімату, прийнятої в грудні 2015 року", - зазначила Бокова.

Морський заповідник "Папаханаумокуакеа" був внесений у Список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в 2010 році, зважаючи на його винятково багате біорізноманіття. На території цього архіпелагу мешкає більше п'ятої частини всіх відомих у світі видів риб. Заповідник дозволяє простежувати глибокі зв'язки між природою і культурою, він має космологічне значення для гавайців, як втілення концепції спорідненості між людиною і світом, колиски життя і пристановища людських душ після смерті.

На території заповідника знайдені археологічні свідчення проживання людей, що займалися там землеробством ще до приходу європейців. "Папаханаумокуакеа" простягається майже на 2 тисячі кілометрів з південно-сходу на північний захід. Територія охороняється району була збільшена вчетверо.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку