Лабораторні аналізи виявили збільшення споживання кисню та перевищення вмісту заліза в річці Стугна

16:58, 26 липня 2016
Природні ресурси
294 0

Державна екологічна інспекція України представила результати лабораторні аналізи вод ріки Стугна (м. Васильків, Київської області), відібраних 18 липня 2016 року.

стугна / consumer.gov.ua

Як повідомляє прес-служба Держекоінспекції України, за результатами гідрохімічних та токсикологічних визначень у трьох пробах поверхневих вод річки Стугна відділом інструментально-лабораторного контролю Держекоінспекції України було виявлено перевищення нормативів гранично допустимих концентрацій (ГДК), що встановлені для водойм господарсько-побутового використання, за показником – хімічне споживання кисню – від 2,4 до 2,8 рази.

Також у пробі води, відібраної у річці Стугна за 500 метрів нижче каналізаційної насосної станції заводу "Кристал", зафіксовано перевищення заліза загального у 2,6 рази та встановлено присутність у воді хронічної токсичності.

Читайте такожЗа останні два тижні в акваторії Азовського моря сталися два виливи нафтопродуктів (фото)

Як повідомляв УНІАН, в середині липня з’явилася інформація, що на Київщині у річку Стугна потрапила невідома речовина, в результаті чого вода почервоніла і пахла ацетоном.

Пізніше стало відомо, що ймовірним джерелом забруднення річки Стугна в Київській області стали викиди одного з підприємств, що орендує площі на заводі "Холодильник". 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter