Експорт лісоматеріалів: у Держлісагентстві визначили шляхи врегулювання ситуації на станціях "Чоп" та "Батєво"

21:14, 27 травня 2016
1044 0

У Державному агентстві лісових ресурсів України  відбулася нарада щодо врегулювання  проблемних  питань, пов’язаних з експортом лісоматеріалів за участю представників Державної фіскальної служби  України, Міністерства інфраструктури України, прикордонних облдержадміністрацій.

commons.wikimedia.org

Зокрема, йшлося про  ситуацію, яка склалася у зв’язку із затриманням  та перевіркою залізничних вагонів з деревиною на  залізничних станціях "Чоп" та "Батєво" (Закарпатська обл.).

Закарпатською митницею ДФС проводяться заходи, внаслідок яких станом на 27.05.2016 р. на станціях "Чоп" та "Батєво" утворилося накопичення 169 вагонів з деревиною за товарними позиціями 4401, 4403 УКТ ЗЕД. Зазначені заходи проводяться згідно з розпорядженням Голови Закарпатської ОДА від 13.05.2016 № 236. Учасники наради зазначили, що  вимоги розпорядження (у частині розмірних характеристик до дров) не відповідають положенням ГОСТ 3243-88.

Необхідно зазначити, що під час митного оформлення лісопродукції на станціях відвантаження в обов’язковому порядку здійснюється митний огляд товару співробітниками ДФС з фотофіксацією процесу завантаження. Лісогосподарські підприємства галузі протягом багатьох років співпрацюють із європейськими партнерами, здійснюючи їм поставку дров.  Інформацію про деревину, що експортується підприємствами відомства, зареєстровано у  системі електронного обліку.

Читайте такожДержлісагентство розробило зміни до правил санітарних рубок та реалізації лісоматеріалів

Через простої  вагонів не з вини держлісгоспів, а також за  їхнє розвантаження та навантаження залізниця виставляє рахунки відправникам, порушуються умови  міжнародних контрактів, а держава втрачає мільйони гривень.

З метою якнайшвидшого врегулювання складної ситуації у ході зустрічі було вирішено  залучити фахівців Держлісагентства  до повторної  перевірки затриманої продукції  для встановлення відповідності товару кодам УКТ ЗЕД та розвантажити станції переходу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter