Неділя,
20 серпня 2017
Наші спільноти

Міністр екології заборонив вирубку лісів у заповідниках та національних природних парках

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак підписав наказ про призупинення суцільних санітарних рубок в межах заповідників та національних природних парків, що належать до сфери управління Мінприроди.

медоборы заповедник / uateka.com
Вирубку лісів у заповідниках та національних природних парках заборонено / uateka.com

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

"До того часу, поки Кабінет міністрів не внесе зміни у Санітарні правила в лісах України, жодне дерево не може бути знищене. Очікую дзеркального рішення і від Міністерства АПК, в чиєму підпорядкуванні знахододиться Державне агентство лісових ресурсів. P.S. Зміни до Санітарних правил в міністерстві вже підготовлені", - заявив Семерак.

Масштабна вирубка дерев у Голосіївському парку: у КМДА розповіли про відкриття справиНагадаємо, раніше міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак заявляв, що Кабінет міністрів підтримав пропозицію міністерства тимчасово припинити рубки в лісах до перегляду регулюючих актів і прийняв рішення про звільнення керівника Держлісагентства.

Нагадаємо, згідно з даними Держмитслужби, щороку з України вивозять деревини на суму близько 272 мільйонів доларів. Однак скільки ще вивозять за кордон незаконно, експерти сказати не можуть. Припускають лише, що браконьєри можуть заробляти вдвічі більше цієї суми.

Найбільше незаконних рубок вже традиційно проводяться в Карпатах, адже там є найбільші лісові масиви в країні. Крім того, в регіоні росте найбільше рідкісних дерев, які, відповідно,  коштують дорожче. Відомі букові праліси Карпат входять до переліку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО. За них екологи бояться найбільше, бо на відновлення цих порід піде не один десяток років. Немало проблем спостерігається і на Поліссі, Волині, Чернігівській та Київській областях.

Вирубка дерев значно підвищує ризики повеней та паводків, відповідно, погіршується якість ґрунту та родючість. Крім цього, вирубування карпатських лісів зумовлює зменшення біорізноманіття, знищення ареалів рідкісних видів флори і фауни, загибель цінних природних екосистем та негативний вплив на клімат усієї України.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку