У Держлісагентстві розповіли, як збираються боротися з незаконною вирубкою лісів

14:13, 04 травня 2016
Природні ресурси
930 0

Під час ефіру на одному з телеканалів Перший заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич прокоментувала питання щодо незаконного вивозу необробленої деревини на Закарпатті.

Фото УНИАН

«Одразу, коли було повідомлено про цей факт, ми з’ясували ситуацію в наших підприємствах, кому належить деревина. Адже в лісовій галузі задіяні різні постійні лісокористувачі, які реалізують та експортують деревину», - зазначила вона.

Читайте такожДержлісагентство планує залучити турецьку техніку для боротьби з лісовими пожежами

Христина Юшкевич пояснила, що на сьогодні Держлісагентству підпорядковано 73 % лісів, а 27 % - іншим постійним лісокористувачам, таким як комунальні підприємства, облагроліс, лісгоспи Міноборони.

«Щодо ситуації на Закарпатті, то зараз триває слідство. Можу сказати, що близько 250 кубометрів лісу були придбані у наших лісгоспах Закарпаття. Ми все перевірили, на цю деревину є всі документи, і це дійсно дрова. Стосовно законності вивозу всієї іншої деревини, то необхідно залучити незалежних експертів, які б дали свій висновок щодо того, чи є ця деревина дровами», - підкреслила Перший заступник Голови Держлісагентства.

На уточнююче питання щодо припинення повторення подібних ситуацій, Христина Юшкевич зазначила, що загалом це необхідно вирішувати комплексно.

«Ми працюємо в напрямку запровадження єдиного електронного обліку деревини для всіх постійних лісокористувачів, що дозволить викорінити проблему незаконного її вивозу. Такий облік дасть нам змогу проводити маркування, ми будемо бачити вид деревини, з якої лісосіки вона заготовлена, шлях руху до покупця», - повідомила Перший заступник Голови Держлісагентства.

Також вона зазначила, що для постійних лісокористувачів у сфері управління Держлісагентства облік введено майже на 100 %. Як повідомила Христина Юшкевич, якщо зараз встановлюється факт порушення, то в залежності від його виду видаються догани або особу звільняють.

«Якщо єдиний електронний облік деревини ми введемо для всіх постійних лісокористувачів, я маю на увазі також для тих 27 % в інших сферах управління, то зможемо залучити і органи митного контролю, і правоохоронні органи. Це допоможе попереджувати, оперативно виявляти та реагувати на порушення», - наголосила Христина Юшкевич.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter