Четвер,
17 серпня 2017
Наші спільноти

Вчені розробили нову методику для дослідження тропічних лісів

Вченим вдалося зробити ще один крок до виявлення набору процесів, що відповідають за формування просторової структури тропічного лісу.

тропический лес / wikipedia.org
Дані можуть використовувати для дистанційного зондування лісів / wikipedia.org

Дослідження проводилося в тропічних лісах Панами і Шрі-Ланки, при цьому вчені використовували методи, що застосовувалися раніше, тільки в хімії і фізиці, передає Газета.ru з посиланням на журнал PNAS.

До цих методи входило використання імовірнісної (стохастичної) геометрії та вивчення зміни пропорцій дерев, таких як висота, обсяг і щільність крони. Інформація може бути використана для прогнозування площі розміщення дерев.

Вчені: на Землі росте більше трьох трильйонів дерев

Як стверджують вчені, визначення розмірів і структури дерев у тропічних лісах має вирішальне значення, тому що допомагає отримати багато важливої інформації про ліс.

Наприклад, площа розміщення дерева визначає кількість вуглецю, що поглинається цим деревом. Крім того, отримані дані можуть бути використані для дистанційного зондування лісів.

Раніше вчені з Університету Східної Англії попередили, що понад половина видів дерев у джунглях Амазонії перебуває під загрозою повного зникнення.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку