Понеділок,
21 серпня 2017
Наші спільноти

Через 25 років Близький Схід зіткнеться з дефіцитом прісної води - аналітики

Експерти Міжнародного інституту управління водними ресурсами попереджають, що країни Близького Сходу скоро повністю використають грунтові води і в майбутньому зіткнуться з дефіцитом прісної води.

На Ближнем Востоке в скором будущем будет дефицит воды / www.fresher.ru
На Близькому Сході в недалекому майбутньому буде дефіцит води / www.fresher.ru

Тринадцять країн Близького Сходу протягом 25 років зіткнуться з катастрофічним дефіцитом прісної води, вважають експерти Міжнародного інституту управління водними ресурсами.

Найбільш серйозну нестачу будуть відчувати шість монархій Перської затоки - Саудівська Аравія, Бахрейн, ОАЕ, Катар, Кувейт і султанат Оман. Крім того, значний дефіцит прісної води чекає Ізраїль і палестинські території, повідомляє "РИА-Новости".

На основі розрахунків із використання водних ресурсів, експерти прийшли до висновку, що країни Близького Сходу в меншій мірі дотримуються стратегії водної безпеки.

"Ці держави (країни Перської затоки, Ізраїль і Палестина) повністю використовують грунтові води у великих кількостях, опріснюють морську воду, і в осяжному майбутньому зіткнуться з винятковими викликами, пов'язаними з наявністю прісної води", — зазначили експерти.

Вчені знайшли на Марсі сліди великого озера

На їхню думку, дефіцит прісної води, викликаний нераціональним використанням ґрунтових вод, також позначиться на продовольчій безпеці цих країн, які з цієї причини будуть позбавлені можливості виробляти сільськогосподарську продукцію в достатніх кількостях.

Експерти також попереджають, що нестача прісної води у майбутньому може стати однією з основних причин виникнення конфліктів на Близькому Сході.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку