Четвер,
17 серпня 2017
Наші спільноти

Економіст про оренду території Забайкалля: китайці не бережуть сільськогосподарські землі

Гендиректор Інституту пріоритетних регіональних проектів зазначає, що китайці не відрізняються дбайливим ставленням до сільськогосподарських земель, тому оренда частини Забайкалля може загрожувати виснаженням ґрунтів.

REUTERS
REUTERS

Історія з орендою інвесторами з Китаю сотень тисяч гектарів землі в Забайкальському краї таїть у собі не стільки загрозу економічної експансії, скільки загрозу виснаження ґрунту, оскільки аграрії з цієї країни не відрізняються дбайливим ставленням до сільськогосподарських земель, заявив РИА Новости гендиректор Інституту пріоритетних регіональних проектів Микола Миронов.

Влада Забайкалля у червні оголосила про рішення передати китайському підприємству в оренду 115 тисяч гектарів (1,15 тисячі квадратних кілометрів) сільгоспземель на 49 років, надалі можуть бути передані ще 200 тисяч гектарів. За даними низки ЗМІ, влада регіону підписала з китайцями протокол про наміри. Низка російських політиків підняли питання про необхідність прорахувати всі ризики такого кроку.

"Проблема тут не в тому, що це створює загрозу експансії. Економічна експансія, якщо можна так висловитися, йде вже досить давно, і китайських мігрантів теж досить багато. Є інша проблема — коли китайці експлуатують сільськогосподарські землі не на своїй території, вони їх не бережуть. Вони починають експлуатувати землю, в тому числі вносячи в неї хімічні компоненти, що ґрунт виснажується", — сказав Миронов.

Генсек ООН: більше половини угідь Землі втратили свою родючість

На думку Миронова, тривалий термін оренди у цьому випадку може піти на користь. "Оскільки в даному випадку мова йде про 49-річну оренду, то я думаю, що вони, напевно, самі для себе псувати землю не будуть. У той період, поки вони будуть на ній господарювати. Але, тим не менш, певна загроза з точки зору подальшої потреби відновлювати землю може виникнути", — говорить Миронов.

Експерт вважає, що проблема у відсутності в Росії ефективної програми розвитку сільського господарства на сході країни. Тому російські сільгоспвиробники охоче працюють в регіонах півдня і Середньої смуги, не йдуть у східні регіони через складні кліматичні умови, відсутність ринку збуту, труднощі з кредитуванням, і їхнє місце займають китайці, які приходять з грошима.

В ООН заявили про стрімке скорочення родючих земель

Миронов говорить і про плюси проекту — будуть податкові надходження, буде виробництво продукції, однак звертає увагу на те, що китайські інвестори будуть орієнтуватися на інтереси Китаю, а не Росії. А також на те, що, швидше за все, привезуть із собою китайських працівників, і цей проект навряд чи дасть нові робочі місця для жителів Росії.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку