Влада Техасу заборонила містам штату вводити обмеження на фрекінг

16:36, 19 травня 2015
Природні ресурси
158

Губернатор Техасу Грег Еббот підписав закон, що забороняє розташованим на території штату містам вводити обмеження на видобуток сланцевих вуглеводнів методом гідравлічного розриву пласту (фрекінгом).

REUTERS

Про це повідомляє Lenta.ru з посиланням на The Guardian.

«Цей закон гарантує, що Техас не перетвориться на клаптикову ковдру, скроєну з правил, які різняться від регіону до регіону, від округу до округу або від міста до міста», — заявив республіканець Еббот.

Влада штату була змушена прийняти такий документ після того, як в листопаді 2014 року жителі міста Дентон проголосували за те, щоб фрекінг в районі їх населеного пункту був заборонений. Відповідну правову норму на місцевому референдумі підтримали 58 відсотків городян. До такого рішення їх підштовхнули, з одного боку, пробки і шум, що виникають через роботи нафтовиків, з іншого — багато жителів Дентон побоювалися, що через фрекінг може постраждати екологія.

Читайте такожНімеччина має намір зняти заборону на видобуток сланцевого газу в піку Росії

Дентон розташований в районі найбільшого в США родовища сланцевого газу — Барнетт Шейл. Саме там вперше у світі був випробуваний видобуток вуглеводнів методом гідророзриву пласту.

Гідравлічний розрив пласту — метод видобутку нафти і газу, суть якого — закачування у підземні свердловини під високим тиском рідини (гель, в деяких випадках вода або кислота), в результаті чого газ або нафта підступають до поверхні.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter