Неділя,
20 серпня 2017
Наші спільноти

Вчений знайшов спосіб визначати поклади алмазів за допомогою рідкісної рослини

Американський геолог виявив рослину, яка точно вказує на наявність кімберлітових трубок під грунтом непрохідних джунглів Західної Африки.

REUTERS
REUTERS

Про відкриття з посиланням на журнал Economic Geology повідомляє Lenta.ru.

Кімберлітові трубки — це вертикальні геологічні тіла, що утворилися під час прориву газів крізь землю, свого роду стародавні вулкани з підземною частиною, яка зруйнувалась. До 90 відсотків алмазів земної кори знаходиться в кімберлітових трубках. Жителі Західної Африки просіюють річкові відклади в пошуках рідкісних алмазів, що потрапили на поверхню, але систематичний пошук кімберлітових трубок в джунглях поки був неможливий.

Стівен Хеггерті, який займався геологорозвідкою у Ліберії з 1970-х років, шукав мінерали, які вказують на кімберліт, отримуючи зразки ґрунту стрижнями з гофрованої сталі. У 2013 році вчений знайшов кімберлітову трубку завдовжки 500 і шириною 50 метрів, яка вже дала чотири алмази.

У Нью-Йорку за $ 22 мільйони продали діамант вагою 100 каратів (фото)

Хеггерті звернув увагу на своєрідну рослину, яка присутня в грунті тільки над трубкою. Його ходульні корені, розташовані в повітрі, нагадують мангрові рослини, а довгі листки використовуються місцевими жителями в якості покрівельного матеріалу. Хеггерті списався з ботаніками з Великобританії і США, які визначили рослину як пандан канделябровий — представника маловивченого сімейства, яке зустрічається від Камеруну до Сенегалу.

Ймовірно, рослина пристосувалося до кімберлітових грунтів, багатих магнієм, калієм і фосфором — природними добривами.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку