Понеділок,
21 серпня 2017
Наші спільноти

Дослідники порівняли океан з сьомою країною за обсягом економіки в світі

Океани безцінні, однак дослідники відзначають, що такого роду оцінка важлива для розробки стратегії невідкладних заходів зі збереження водних багатств.

REUTERS
REUTERS

Група дослідників Всесвітнього фонду дикої природи (WWF) опублікувала дослідження під назвою Reviving the Ocean Economy, яке покликане оцінити значення Світового океану і запропонувати найважливіші кроки щодо його охорони, пишуть Вести.

Робота оцінює вартість основних активів Світового океану в $24 мільярди. Зрозуміло, самі по собі океани безцінні, однак дослідники відзначають, що такого роду оцінка важлива для розробки стратегії невідкладних заходів зі збереження водних багатств.

Одні лише коралові рифи були оцінені у трохи менше, ніж $1 мільярд.

"По суті, рифи можна назвати постачальниками товарів і послуг: вони є домівкою для безлічі організмів, які в них полюють і вирощують потомство, - розповідає Джон Тэнзер (John Tanzer), директор морського відділу WWF International. - Коралові рифи забезпечують захист узбережжя, є привабливим об'єктом для туризму і джерелом доходу для кількох сотень мільйонів людей з тропічних узбереж по всьому світу".

Вчені повідомили про загрозу зникнення льодовиків Антарктиди

Океан - це єдина система, і для оцінки його стану фахівцям необхідно було простежити взаємозв'язок між різними обставинами, наприклад, між виловом риби і хімією океану, між кліматом і станом океану.

"Ми не можемо оцінити багато нематеріальних активів, наприклад, кількість піску уздовж берегових ліній, значення океанів з точки зору їх внеску у культуру тощо, - каже біолог Уве Хо-Гулдберг (Ove Hoegh-Guldberg) з Університету Квінсленда в Австралії. - Фактично, реальну вартість ми все одно не можемо прорахувати: швидше за все, це буде дуже велике число. Якщо океан був би країною, він був би сьомою країною за обсягом економіки в світі. Для вчених це не дивно, проте може стати несподіванкою для багатьох людей, не залучених у морські науки".

Робота дослідників також закликає до узгоджених дій, які мають об'єднати велике міжнародне співтовариство, щоб протистояти вже нанесеному збитку і уникнути погіршення ситуації.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку