У Києві екологічні активісти та КМДА наводитимуть лад серед міської природи

15:24, 23 квітня 2015
Природні ресурси
207 0

У столиці стартує пілотний проект по взаємодії громадських екологічних організацій з депутатами - перше шефство над природними об'єктами візьмуть в Дніпровському районі Києва над озером Сонячне.

Существование озера поставлено под угрозу

На об'єднаному засіданні Національної екологічної ради та громадських рад при Державній екологічній інспекції при Державному агентстві рибних ресурсів було прийнято рішення про початок спільної роботи з Київрадою з відновлення озера Сонячне в Дніпровському районі Києва. Про це повідомляє КиевВласть.

"Вперше організації всеукраїнського рівня займуться проблемами конкретного об'єкта разом з представниками органів місцевого самоврядування", - відзначила голова Національного екологічного ради Тетяна Тимочко.

Читайте такожКличко доручив прибрати з київських пляжів несанкціоновану торгівлю та звалища сміття

Як повідомив на засіданні голова постійної комісії Київради з питань екологічної політики Сергій Костюк, узбережжя водойми зайнято шістьма ресторанами, які протягом кількох років зливають відходи в озеро Сонячне, ігноруючи зауваження місцевих мешканців і депутатів. В результаті на дні озера сформувався шар органічних хімікатів і відкладається аміак. Саме існування водойми поставлено під загрозу.

За словами Тетяни Тимочко, екологи нададуть місцевій громаді підтримку своїх юристів і експертів, а депутати повинні лобіювати прийняття необхідних рішень у Київраді і ставити завдання чиновникам КМДА і працівникам профільних комунальних підприємств. В першу чергу, вони повинні домогтися створення паспорта озера Сонячне, що дозволить юридично захищати водойму.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter