В Японії успішно випробували автоматичні прибережні бар'єри проти цунамі

13:29, 16 квітня 2015
Природні ресурси
109 0

Фахівцям вдалося встановити, що такі бар'єри здатні майже вдвічі зменшити ударну силу хвилі й, відповідно, завдану нею шкоду.

stranic.ru

Установка автоматичних прибережних бар'єрів виявилася ефективним засобом протидії цунамі. До такого висновку дійшли японські фахівці з Університету Нагоя, повідомляє ТАСС з посиланням на місцеві ЗМІ.

Принцип дії цих загороджень, розроблених спільно з компанією Hitachi Corp. ("Хітаті"), заснований на використанні енергії хвиль, за рахунок якої вони автоматично піднімаються при наближенні стихії. Днями в одній з лабораторій університету пройшли успішні випробування нового виду захисту від цунамі. В результаті фахівцям вдалося встановити, що такі бар'єри здатні майже вдвічі зменшити ударну силу хвилі і, відповідно, завдану нею шкоду. Вони розраховані на протидію цунамі заввишки близько 8-10 м.

За словами одного з керівників проекту професора Норімі Мідзутані, крім високої ефективності нові захисні бар'єри мають ще одну перевагу - вони не спотворюють своїм виглядом навколишній пейзаж. В "неробочому" стані ці загородження досить компактні, при цьому їхня конструкція дозволяє встановлювати панелі різної висоти.

Читайте такожЦунамі 2011 року в Японії викинуло в атмосферу речовини, що руйнують озон

Передбачається, що такі бар'єри можуть стати основним засобом захисту північно-східних префектур узбережжя - Міягі, Фукусіма і Івате - від можливого удару стихії. Саме цей регіон Японії найбільше постраждав в результаті землетрусу та цунамі в березні 2011 року. У минулому році японська влада запропонувала побудувати бетонні стіни уздовж північно-східного узбережжя острова Хонсю. Однак багато хто відразу ж піддав критиці проект, оскільки, на думку низки експертів та місцевих жителів, "подібні споруди можуть завдати шкоди екології та туризму".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter