Понеділок,
25 вересня 2017
Наші спільноти

Стало відомо, чому в Арктиці зеленіє лід

20 років тому досить тонкими для розвитку фітопланктону були всього три або чотири відсотки арктичного морського льоду. 

Зниження на метр товщини морського льоду в Арктиці за останні 30 років різко змінило екологію в цій області / arcticintegratedservices.com
Зниження на метр товщини морського льоду в Арктиці за останні 30 років різко змінило екологію в цій області / arcticintegratedservices.com

Дослідники з'ясували, чому лід в Арктиці стає зеленим. Вони виявили, що арктичний лід став дуже тонким. Це дозволило водоростям рости під ним, як повідомляє РБК, посилаючись на Science Alert.

Раніше завдяки товщині льоду мікроскопічні водорості або фітопланктон не могли отримувати достатньої кількості сонячного світла. Проте зараз в Арктиці рекордно низький рівень морського льоду, в результаті чого він стає темнішим. Тепер замість того, щоб відбивати сонячне світло, він його поглинає, а умови під льодом сприяють росту фітопланктону.

Арктика вперше за 100 тисяч років може звільниться від криги

"Зниження на метр товщини морського льоду в Арктиці за останні 30 років різко змінило екологію в цій області. Ми перейшли від стану, коли не було ніякої можливості для цвітіння планктону, до того, що величезні області в Арктиці стали схильні до цих типів росту", - розповів один з учених міжнародної команди, Кріс Хорват з Гарвардського університету.

Вчені використовували математичне моделювання, за допомогою якого побудували модель змін льодових умов з 1986 по 2015 роки. Вони виявили, що крім зменшення товщини льоду, зростає кількість вимоїн в ньому.

20 років тому досить тонкими для розвитку фітопланктону були всього три або чотири відсотки арктичного морського льоду. Тепер кількість тонкого льоду в регіоні складає близько 30 відсотків. Через таку побічну дію глобального потепління змінюється вся екосистема, оскільки це є живильним середовищем для живих організмів, у тому числі великих морських істот.

Теги: Арктика, науковці, лід

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку