Вчені зі США зафіксували рекордне потепління в Арктиці

01:08, 14 грудня 2016
Клімат
625 0

Потепління в Арктиці відбувається вдвічі швидше, ніж на решті планети. Це призводить до того, що температура у цьому регіоні неприродно підвищується не лише влітку, але й восени та взимку. 

Температура в Арктике повышается вдвое быстрее, чем в среднем в мире / arcticintegratedservices.com

Зазвичай у холодні сезони льодові покриви в Арктиці відновлювалися, однак нині це може змінитися. 

Про це йдеться у щорічному звіті Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США, опублікованому у вівторок, 13 грудня, передає Deutsche Welle.

Звіт фіксує рекордне зростання температури в Арктиці і тоншання льодових покривів.

Читайте такожНадзвичайно тепла зима в Арктиці: на Північному полюсі температура на 20 градусів перевищує норму

У період із жовтня 2015 року по вересень 2016 року в середньому температура в Арктиці була на 2 градуси за шкалою Цельсія вищою за середню температуру в 1981-2010 роках і на 3,5 градуси вищою за показники 1900 року.

"Цей рік був найбільш екстремальним роком для Арктики з усіх, які я пам'ятаю", - заявив Марк Серрезе, директор американського Національного центру даних щодо снігу і льоду, який не брав участі в підготовці звіту, але також займається проблематикою глобального потепління.

Раніше повідомлялося, що полярні льоди Північної півкулі тануть з безпрецедентною швидкістю, попереджають учені, які провели найретельніший за останні роки аналіз метеорологічних даних по регіону.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter