Полярні льоди Північної півкулі тануть з безпрецедентною швидкістю - вчені

22:52, 25 листопада 2016
Клімат
755 0

Полярні льоди Північної півкулі тануть з безпрецедентною швидкістю, попереджають учені, які провели найретельніший за останні роки аналіз метеорологічних даних по регіону.

Температура в Арктиці підвищується вдвічі швидше, ніж у середньому в світі / arcticintegratedservices.com

Про це повідомляє Російська служба Бі-Бі-Сі.

Як показав аналіз даних Датського метеорологічного інституту, який відстежує температуру в арктичному регіоні, протягом останніх чотирьох тижнів температура шару повітря, який знаходиться безпосередньо над вершинами крижаних вершин, була на 9-12 градусів за Цельсієм вище норми.

Читайте такожАрктика вперше за 100 тисяч років може звільниться від льоду

В деякі дні, кажуть вчені, температура над льодами піднімалася до нуля, перевищуючи листопадову норму на 20 градусів. Це рекордна температура: раніше жодне дослідження настільки високих значень не фіксувало.

У листопаді, відзначають вчені, арктичний лід як правило не тане, а навпаки - знову замерзає після теплих місяців. В цьому році, кажуть дослідники, лід не замерзав, або замерзав з набагато меншою швидкістю, ніж до цього танув.

16 вересня площа поверхні арктичного шару льоду досягла рекордно малого значення: покрив зменшився до 4,14 млн квадратних кілометрів.

Експерти, як і раніше вважають, що основна причина танення льодів - діяльність людини.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter