Глобальне потепління може перетворити південь Іспанії і Португалії в пустелю - вчені

03:57, 28 жовтня 2016
Клімат
786 0

Деякі частини Південної Європи, включаючи південь Іспанії і Португалії, можуть перетворитися на пустелю, якщо глобальне потепління продовжиться з тією ж швидкістю, що і зараз.

REUTERS

До такого висновку прийшли вчені з Університету Екс-Марсель. Їх дослідження опубліковане в журналі Science, передає Бі-Бі-Сі.

Середземноморський регіон виявиться в числі найбільш постраждалих в світі від глобального потепління, вважають вчені.

Читайте такожЧерез 50 років хадж в Мекку буде неможливий через смертельну спеку – вчені

У своєму дослідженні експерти використовували історичні дані і комп'ютерні моделі, щоб передбачити можливий ефект від зміни клімату. Вони розробили кілька сценаріїв в залежності від концентрації парникових газів в атмосфері і зростання температур.

Єдиний сценарій, при якому екосистема басейну Середземного моря залишиться без особливих змін, передбачає зростання середньої світової температури на 1 градус Цельсія порівняно з доіндустріальним періодом. Фактично це зростання вже сталося.

Якщо ж середньосвітова температура зросте на 2 градуси, то південь Іспанії і Португалії, а також деякі регіони Марокко, Алжиру, Тунісу, південь Туреччини і деякі частини Сирії перетворяться на пустелю до кінця цього століття.

Читайте такожВчені знайшли "великий потоп і засуху" в історії середньовічної Європи

Середземноморський регіон через глобальне потепління страждатиме від засух, а також високих температур. Це загрожує рослинам, що зростають тут, в тому числі дубам і оливковим деревам.

Середня температура в Середземноморському регіоні вже піднялася на 1,3 градуса Цельсія в порівнянні з кінцем XIX століття. Вчені закликають уряди скоротити обсяг викидів шкідливих газів в атмосферу і уповільнити зміну клімату, щоб зберегти екосистему Середземноморського регіону.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter