Вчені назвали 2015 рік найгіршим за всю історію спостережень за довкіллям

06:27, 03 серпня 2016
Клімат
519 0

Згідно із звітом, оприлюдненим на веб-сайті Відомства зі спостереження за океаном та атмосферою США, 2015 рік став найгіршим за всю історію спостережень за довкіллям.

REUTERS

Зокрема, зазначають вчені, через рекордне підвищення в парникових викидах рівня вуглекислого газу, метану й окису азоту, передає Deutsche Welle.

Глобальний рівень температури повітря, порівняно з 2014 роком, підстрибнув на 0,16 градуса за Цельсієм, сягнувши нового рекорду. Порівняно із середньорічним значенням температури повітря у 20 столітті, що складає 13,9 градуса за Цельсієм, у 2015 році температура підскочила на 0,9 градуса. Цю температурну тенденцію, вважають вчені, окрім зміни клімату, спричинив феномен Ель Ніньйо. Цього разу завдяки Ель Ніньйо, Тихий океан нагрівся найсильніше "щонайменше від 1950 року", пояснюють вчені.

Читайте такожПапа Римський закликав запровадити заходи для запобігання негативним наслідкам зміни клімату

Рекордним стало і підняття рівня світового океану, зазначено в звіті - від 1993 року він став вищим на 70 міліметрів. Це означає, що щороку океан піднімався на 3,3 міліметра, пояснюють вчені. Водночас, у деяких районах на заході Тихого океану та в Індійському океані цей процес відбувався навіть швидше.

Над складанням 300-сторінкового звіту працювали майже 450 науковців з усього світу. У своїх розрахунках вони використовували тисячі замірів і результатів спостережень.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter