Вчені: зміни клімату призводять до активізації бойових дій

22:05, 29 липня 2016
Клімат
2162 0

Дослідники прийшли до висновку, що війна повинна бути додана в список негативних наслідків глобального потепління, таких як підвищення рівня моря, неврожаї, повені і брак води.

REUTERS

Німецькі вчені провели статистичний аналіз виникнення збройних конфліктів і пов'язаних з кліматом стихійних лих в період між 1980 і 2010 роками. Згідно з отриманими висновками, приблизно один із чотирьох конфліктів в етнічно неоднорідних країнах збігався з кліматичними лихами, передає Gismeteo.

Деякі попередні дослідження, в яких порівнювали періоди воєн з погодою в той час, не мали достатньо джерел або не знаходили доказів. Проте в цьому дослідженні, описаному в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, ученим допомогли дані міжнародної перестрахувальної компанії.

Читайте такожВчені створили карту найбільш постраждалих від змін клімату місць на Землі

У всьому світі спостерігалося 9% збігів між початком збройних конфліктів і стихійних лих, таких як посухи і сильна спека. Але в тих країнах, які були глибоко розділені за етнічною ознакою, ця цифра сягала 23%.

"Ми вважаємо, що етнічні відмінності можуть виступати наперед визначеною лінією конфлікту при додаткових стресових факторів, включаючи стихійні лиха. Це робить багатоетнічні країни особливо вразливими до впливу екстремальних погодних явищ і катаклізмів", - йдеться в дослідженні.

До таких потенційно гарячих точках, де є ризик збройного конфлікту, ставляться багато африканських та центральноазійських країни. Кліматичні моделі також припускають, що ці області очікує істотне збільшення екстремальних подій. Згідно з прогнозами вчених, зростання широкомасштабних конфліктів до 2050 року загрожує цим регіонам повним зникненням, якщо не вжити профілактичних заходів вже зараз.

Нещодавні аналізи соціальних наслідків посухи в Сирії і Сомалі показали, що такі кліматичні події, можливо, вже сприяли збройних конфліктів або спалахів стійких конфліктів в обох країнах. Точно так само тривала посуха, можливо, справила негативний вплив на триваючі конфлікти в Афганістані.

У документі підкреслюється, що основною причиною цих конфліктів були конкретні ситуації, але стихійні лиха мали потенціал для посилення вже існуючої соціальної напруженості і ще більшої дестабілізації найбільш конфліктних регіонів світу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter