Генсек ООН закликав ретельніше готуватися до природних катаклізмів

16:34, 20 липня 2016
Клімат
185 0

Враховуючи, що екстремальні погодні явища, пов'язані з явищем Ель-Ніньо, будуть повторюватися, треба краще готуватися до подібних явищ та мінімізувати їх наслідки.

REUTERS

Про це йшла мова на засіданні високого рівня Економічної і Соціальної Ради, присвяченому відповідним заходам у випадках природних катаклізмів, у тому числі Ель-Ніньо, повідомляє прес-служба ООН.

Виступаючи на зустрічі, генеральний секретар ООН Пан Гі Мун сказав, що, побувавши нещодавно в Ефіопії, Малаві, Кенії, Південній Африці та Руанді, сам переконався в тому, які нещастя приносить Ель-Ніньо. Це погодне явище з безневинною назвою "малюк" викликало посухи і повені, які позбавили засобів до існування 60 мільйонів осіб.

Читайте такожМетеоролог назвав причину повені в Європі

"Екстремальні явища погоди перекреслюють досягнення в області розвитку. Якщо кожні кілька років ресурси знищуються повенями, посухами і ураганами, то люди ніколи не виберуться з убогості та не зможуть покінчити з голодом", - сказав Пан Гі Мун.

Він попередив, що подібні явища будуть відбуватися частіше, з меншим ступенем передбачуваності та носитимуть більш інтенсивний характер. Вже до кінця 2016 року можна чекати початку Ель-Ніньї – "сестри" Ель-Ніньо.

Читайте такожКліматологи винайшли новий спосіб прогнозування посухи на островах

За словами генсека ООН, цей безпрецедентний виклик вимагає безпрецедентних заходів", у зв'язку з чим закликав засвоїти уроки Ель-Ніньо. "Нам потрібно навчитися запобігати і зводити до мінімуму наслідки зміни клімату і краще до них готуватися", - заявив він.

Для того, щоб протистояти екстремальним погодним явищам, треба об'єднати зусилля і збільшити фінансування заходів з підвищення стійкості до них, додав генеральний секретар ООН.

Як повідомляв УНІАН, вчені прогнозують, що до 2060 року більше мільярда людей будуть піддаватися небезпеки потопу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter