Кліматологи довели, що в доіндустріальну епоху атмосфера Землі була більш мутною

11:02, 26 травня 2016
Клімат
602 0

Атмосфера Землі в доіндустріальну епоху була більш мутною, ніж в наші дні.

планета земля / Google Maps

Про це йдеться в результатах дослідження трьох незалежних міжнародних груп вчених, передає Lenta.ru. Три групи кліматологів незалежно одна від одної показали, що органічні пари, що випускалися деревами в доіндустріальну епоху, сприяли утворенню в атмосфері аерозольних частинок діаметром 50-100 нанометрів.

Читайте такожДоісторичні підводні вулкани названі каталізаторами розвитку життя на Землі

Ці структури служили центрами конденсації водяних парів, з яких формувалися хмари. Раніше вчені вважали, що атмосфера доіндустріальної епохи була прозорішою, ніж сьогодні. Дослідження вчених спростували це.

Причина цього полягає в тому, що раніше провідну роль в утворенні аерозольних частинок фахівці відводили сірчаній кислоті. Ця речовина, як вважали вчені, надходить в атмосферу при інтенсивному спалюванні корисних копалин, яке почалося в індустріальну епоху. Робота трьох груп вчених викликає необхідність уточнення існуючих кліматичних моделей, однак, як відзначають експерти, суттєво не впливає на прогнози щодо високих темпів глобального потепління, викликаних антропогенними факторами.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter