Мільйони американців можуть стати "кліматичними біженцями" - вчені

20:47, 17 березня 2016
Клімат
5377

Понад 13 мільйонів жителів прибережних районів Сполучених Штатів можуть стати кліматичними біженцями до кінця сторіччя через підвищення рівня моря та збільшення катастрофічних повеней.

REUTERS

Про це йдеться у статті, опублікованій в журналі Nature Climate Change, передає РІА Новости.

"За нашими оцінками, буде порушено приблизно в три рази більше територій і населення, ніж передбачають поточні прогнози. Більш того, загалом від потопів можуть постраждати понад 30 округів США, в кожному з яких понад 100 тисяч жителів торкнеться подальше зростання рівня моря", — заявив Метью Хауер з університету Джорджії в Атланті (США).

Хауер і його колеги дійшли такого висновку, спробувавши спрогнозувати те, як прибережні райони Сполучених Штатів відреагують на зростання рівня моря на 30-200 сантиметрів, який очікується до кінця поточного сторіччя.

Читайте такожЧерез глобальне потепління мегаполіси можуть піти під воду (інтерактивна мапа)

Головним нововведенням у цих прогнозах, крім їхньої високої точності, було те, що вчені враховували не тільки те, як буде змінюватися рівень моря, але і те, як буде підніматися і опускатися суша в різних ділянках місцевості на території США, а також те, як швидко буде зростати населення в тих куточках Америки, яким у майбутньому загрожує затоплення.

Окремі округи в деяких штатах, які сьогодні повністю перебувають на суші, будуть на 80% затоплені зростаючими водами світового океану, і приблизно чверть жителів багатьох великих міст, на кшталт Маямі і Нового Орлеана, буде змушена переселитися на інші території.

Переїзд цих "кліматичних біженців" коштуватиме США, за розрахунками вчених, приблизно мільйон доларів на кожну людину, що в цілому складе 14 трильйонів доларів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter