Субота,
19 серпня 2017
Наші спільноти

Танення вічної мерзлоти може завдати шкоди людству в десятки трильйонів доларів - кліматологи

Танення вічної мерзлоти коштуватиме людству від трьох до 166 трильйонів доларів (до 2100 року).

REUTERS
REUTERS

До такого висновку прийшли американські кліматологи, розрахувавши економічний збиток від глобального потепління. Про це з посиланням на журнал Nature Climate Change повідомляє Science News, пише Лента.ру.

По мірі глобального потепління посилюється танення вічної мерзлоти, в результаті чого в атмосферу планети виділяються парникові гази. Щоб оцінити економічний збиток від цього процесу, вчені спочатку розрахували, скільки метану і двоокису вуглецю будуть виділяти території вічної мерзлоти. Їх модель враховує вплив температури, вологості та інших кліматичних факторів на виділення цих газів грунтом, рослинами і мікробами.

Кліматичні зміни прискорюють міграцію людей з Африки – вчений

Потім отримані дані включили в іншу модель, що оцінює економічний збиток від викидів парникових газів. Згідно з її розрахунками, якщо рівень вуглекислого газу в атмосфері зросте до 2100 року на 75 відсотків (через діяльність людини), то коштувати це буде близько 326 трильйонів доларів.

Танення ж вічної мерзлоти додасть до цієї суми від трьох до 166 трильйонів, в залежності від інтенсивності потепління в Арктиці. Середній показник — 43 трильйона, але різкі скорочення викидів від автомобілів і промислових підприємств ще можуть знизити ціну до шести трильйонів, вважають вчені.

2014 рік вчені ООН визнали найбільш спекотним за всю історію спостережень за кліматом. Температура повітря на планеті в минулому році була на 0,57 градуса Цельсія вище середньої величини за 1961-1990 роки (14 градусів). Більш того, чотирнадцять з п'ятнадцяти найбільш спекотних років (за всю історію спостережень) припали на XXI століття. Поряд з рекордним рівнем температур, в 2014 році багато регіони пережили зливові дощі, повені і посухи: ці явища підтвердили загальну картину мінливого клімату.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку