П'ятниця,
18 серпня 2017
Наші спільноти

Вчені прогнозують утворення гігантських вирв на півночі Росії через потепління

Танення вічної мерзлоти внаслідок глобального потепління може призвести до руйнування газогідратів та утворення гігантських вирв не тільки у безлюдних місцевостях Ямалу, але і в містах Ямало-Ненецького автономного округу (ЯНАО).

Якутия
У РФ приблизно на 33% території є області вічної мерзлоти / VisitYakutia.com

Про це повідомив сьогодні заступник директора із науки Інституту нафтогазової геології і геофізики в РФ Ігор Єльцов, передає ТАСС.

За його словами, на ці думки вчених навели дослідження Ямальських кратерів, однією з причин утворення яких називають руйнування газогідратів з виділенням метану, що призводить до вибуху.

"Метан у вигляді газогідратів, в основному, надійно похований. Але є зони ризику, де триває деградація вічної мерзлоти і де потрібно особливо уважно вивчати локальні поточні зміни клімату. Говорити про газогідратну катастрофу, напевно, передчасно, але якщо потепління буде йти такими ж темпами, то в зоні ризику опиняються наші газові ямальські міста: Новий Уренгой, Надим, Салехард", - сказав учений.

Величезний провал у землі в Пермському краї Росії збільшився в рази (фото, відео)

За його даними, запаси газу метану у світі оцінюються в 200 трлн кубометрів, а його "твердої" форми - газогідратів - в 1 млн разів більше.

У Росії приблизно на 33 відсотків території є області вічної мерзлоти, де потенційно можуть бути газогідрати метану.

За словами вченого, глибина мерзлотного шару в різних районах Нового Уренгоя коливається від 8 до 20 метрів. Газогідрати перебувають у захищеній температурній зоні і тому поводитимуться досить стабільно.

На початку вересня УНІАН повідомляв, що провал у Солікамську (Пермський край, Росія) значно збільшився в розмірах. Про те, що воронка стала в два рази більшою, свідчать знімки, зроблені з повітря.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку