Субота,
19 серпня 2017
Наші спільноти

Перша половина 2015 року стала найспекотнішою за всю історію метеорологічних спостережень

Сценарій метеорологів припускає, що періоди аномальної спеки будуть все частішими, більш інтенсивнішими та тривалішими.

REUTERS
REUTERS

За даними американських і японських метеорологів, перші шість місяців цього року були найтеплішими за всю історію інструментальних спостережень.

Середня температура, в тому числі поверхні океанів, була на 0,85 відсотка вище середньої температури в XX столітті, що становила 15,5 градусів Цельсія.

Про це повідомляє Центр новин ООН з посиланням на експертів Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО).

Вчені заявляють про зміни: потепління б'є нові рекорди, і зростання температури океану вже не зупинити

Незвично високі температури спостерігалися практично у всій Євразії, Південній Америці, Африці, Австралії і на заході Північної Америки. На сьогоднішній день найбільше від спеки страждають Балкани і Південна Європа. Клер Нулліс із Всесвітньої метеорологічної організації не береться стверджувати на 100 відсотків, що аномальна спека - прямий наслідок зміни клімату. Проте вона цілком вписується до існуючих моделей.

«Все, що ми спостерігаємо, збігається з нашими очікуваннями в зв'язку зі зміною клімату, - сказала Нулліс. - А цей сценарій передбачає, що періоди аномальної спеки будуть все частішими, більш інтенсивними і тривалими. Якщо порівнювати з аналогічним явищем в 2003 році, то нинішня спека настала надзвичайно рано».

Вона зазначила, що високі температури будуть триматися і далі. Так, у східних і південних районах США спека не збирається спадати і досягає 38-40 градусів Цельсія.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку