П'ятниця,
20 жовтня 2017
Наші спільноти

NASA показало найбільш хмарні та сонячні місця на планеті (карта)

Найбільш сонячними та посушливими територіями виявилися Сахара, Близький Схід, Австралія, захід Чилі та Антарктида.

eoimages.gsfc.nasa.gov
Синій означає відсутність хмар, білий — постійну хмарність / eoimages.gsfc.nasa.gov

NASA представило карту середньої хмарності у всіх регіонах планети. Карту створили на основі даних, зібраних супутником Aqua з липня 2002 по квітень 2015 року. Aqua вивчає циркуляцію води в океані і вплив хмар на клімат Землі. Про найбільш цікаві закономірності, виявлені картою, повідомило видання The Vox, передає Lenta.ru.

Щільність хмарного покриву передали за допомогою кольору: синій означає відсутність хмар, білий — постійну хмарність, проміжні кольори і відтінки — інші величини. Найбільш сонячними і посушливими територіями виявилися Сахара, Близький Схід, Австралія, захід Чилі і Антарктида (зазначається, що в багатьох районах південного континенту навіть не лежить сніг).

Висохлі озера та випалені поля: аномальна посуха в Каліфорнії триває вже четвертий рік (фоторепортаж)

Звертає на себе увагу велика кількість безхмарних пустель в районі 30 градусів північної і південної широти. Це результат роботи осередків Хадлі — елементів циркуляції атмосфери, які переміщують сухі повітряні маси з екватора в тропіки. Там вони спускаються в нижні шари атмосфери, поглинають вологість і перешкоджають утворенню хмар. На екватор осередки Хадлі приносять низьковисотні та вологі повітряні маси: вони піднімаються вгору і змушують пар конденсуватися в хмари.

Рясні хмари також на кордоні полярних і середніх широт. Там діють осередки Ферреля, що виштовхують повітря вгору — це сприяє утворенню великих атмосферних фронтів, які визначають погоду в середніх широтах.

Нарешті, на утворення хмар впливають і локальні особливості рельєфу. Гірські хребти виштовхують повітряні течії вгору — звідси і дощі на навітряних схилах гір. Однак до моменту переміщення на іншу сторону хребтів хмари втрачають всю вологу, що створює на підвітряних схилах мляві пустелі, подібні Тибетському нагір'ю та Долині Смерті в Каліфорнії.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку