В Австралії проходять перегони електромобілів на сонячній енергії

12:20, 08 жовтня 2017
Альтернативна енергетика
124 0

42 команди перетнуть Австралію з півночі на південь на електромобілях, які живляться винятково сонячною енергією.

Команда Nuon з Нідерландів і їхній сонячний автомобіль на змаганнях 2015 року / фото dpa

Змагання електромобілів на сонячній енергії розпочалося в неділю, 8 жовтня, у Австралії. 42 машини, які живляться лише завдяки сонячним панелям, вирушили з північного міста Дарвін до південного Аделаїда через австралійську пустелю. Більшість учасників ралі, як очікується, подолають маршрут за тиждень. Середня швидкість електромобіля на сонячних батареях становить близько 90-100 кілометрів на годину, пише DW.

Ралі відбувається раз на два роки. Серед учасників цьогорічних перегонів - команди з Німеччини, Японії, США, Великобританії, Польщі, Малайзії, Таїланду, Тайваню, Бельгії, Швеції, Ірану, Південної Кореї, Індії, Гонконгу, Південної Африки, Туреччини, Канади та самої Австралії.

Читайте такожСтуденти в Нідерландах створили прототип автомобіля, який працює на мурашиній кислоті (фото)

У 2015 році переможцем змагань стала нідерландська команда Nuon з Технологічного університету Дельфта, однак цьогоріч на кваліфікації хороший результат показала бельгійська команда Punch Powertrain, яка має високі шанси обійти попереднього переможця.

Перегони частково фінансуються Північною територією Австралії, з бюджету якої виділено на змагання 250 тисяч австралійських доларів (понад 194 тисячі доларів США). Перед регіоном поставлено завдання, щоб до 2030 року половина використовуваної енергії надходила з відновлюваних джерел.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter