Український інвестор почав будівництво сонячної електростанції у Чорнобильській зоні

17:39, 26 квітня 2017
Альтернативна енергетика
1461 0

Будувати сонячні електростанції планується в 10-кілометровій зоні в напрямку на південь від Чорнобильської АЕС.

Це перший проект відновлюваної сонячної енергетики у Чорнобильській зоні / utg.ua

Український інвестор почав будівництво невеликої сонячної електростанції в зоні відчуження Чорнобильської АЕС. Про це повідомляє прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів з посиланням на профільного міністра Остапа Семерака.

«Перший проект відновлюваної сонячної енергетики на території Чорнобильської зони вже почали реалізовувати. Сьогодні можемо говорити про перші приватні інвестиції в цю зону. Це невелика сонячна станція, яка вже споруджується. Це український інвестор», - сказав міністр.

За його словами, уряд продовжує роботу над створенням умов для успішної реалізації проекту великого парку сонячних електростанцій на території зони відчуження ЧАЕС.

«Завдяки щоденній роботі з подолання наслідків катастрофи в зоні відчуження підтримується високий рівень екологічної безпеки», - додав Семерак.

Читайте такожГройсман розповів про чотири масштабні проекти, які дозволять замістити дефіцитне вугілля

Як повідомляв УНІАН, наприкінці серпня минулого року Держагентство з управління зоною повідомило про намір передати в оренду 3,38 га землі на 49 років під будівництво сонячної електростанції. Вартість об'єкта оренди без урахування ПДВ становить 6,2 млн грн. Після цього агентство опублікувало презентацію розробки проекту будівництва сонячних електростанцій в Чорнобильській зоні Chornobyl Solar у 10-кілометровій зоні АЕС на площі 2,5 тис. га.

Згідно з презентаційними матеріалами, будувати сонячні електростанції планується в 10-кілометровій зоні в напрямку на південь від Чорнобильської АЕС. Готуються для будівництва ділянки розташовані поблизу доріг і ліній електропередач. Сонячне випромінювання на території становить 1300 кВт-год на 1 кв. м. Зазначається, що до існуючої інфраструктури можна підключити 200 МВт генеруючих потужностей. При вкладенні коштів в розширення інфраструктури потужності підключення можна збільшити до 1200 МВт.

Раніше Семерак повідомляв, що Мінекології вже отримало 44 заявки від потенційних інвесторів на будівництво сонячних електростанцій в Чорнобильській зоні.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter