Унікальна для Східної Європи: на Дніпропетровщині на повну потужність запрацювала сонячна електростанція (фото)

12:47, 18 жовтня 2016
Альтернативна енергетика
1453 0

В Підгородному на Дніпропетровщині відкрили третю чергу сучасної сонячної електростанції. Тут працює унікальна для Східної Європи трекерна система.

Рухомі батареї дозволяють виробляти на 50% більше енергії, ніж звичні стаціонарні установки / dp.gov.ua

Як повідомляє прес-служба Дніпропетровської ОДА, замість звичних стаціонарних столів із сонячними батареями - рухомі модулі, які "стежать" за сонцем. Ця станція щогодини виробляє понад 2,5 тис. кВт енергії, дозволяє суттєво економити вугілля та уникнути шкідливих викидів в повітря. Вона обслуговуватиме в середньому 27 тисяч домогосподарств протягом року.

Читайте такожНа португальському острові будують електромережу, яка працює на 100% від відновлювальних джерел енергії

Як зазначається, такі рухомі батареї дозволяють виробляти на 50% більше енергії, ніж звичні стаціонарні установки.

Третя черга сонячної електростанції, складається з 3 700 модулів.

"Загалом тут працює 10 400 модулів потужністю понад 2,5 тисячі кВт на годину. Цього вистачить в середньому на обслуговування 27 тисяч домогосподарств в Підгородному та Золотих ключах. Станція дозволить зекономити близько півмільйона тонн вугілля на рік та уникнути викидів парникових газів", - пояснив генеральний директор "Солар Парк Підгородне" Юрій Гордєєв.

Сонячна електростанція "Солар Парк Підгородне" повністю збудована коштом вітчизняних інвестицій. На третю чергу бізнесмени витратили близько 20 млн. грн.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter